Gwiazdkowe prezenty

24 listopada 2021

Zastanawiasz się, jaki prezent na gwiazdkę podarować najbliższej osobie? Warto zapytać ją, co chciałaby otrzymać. Co, jeśli nie odpowie? Czy celować we wszechobecne zestawy kosmetyków i krzyczące wręcz z półek sklepowych słodycze? Nie jest to najlepszy pomysł. Idealnym prezentem w takim wypadku może okazać się książka.

Dlaczego książka to dobry prezent na gwiazdkę?

Święta to okres, w którym ludzie nieco zwalniają tempo. Spotykają się z rodziną, przyjaciółmi, wypoczywają. Jako że aura za oknem nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, czytanie książki będzie świetną formą aktywności. Gdy na dworze mróz, miło jest usiąść wygodnie na kanapie, okryć się cieplutkim kocykiem, wziąć do ręki kubek gorącego kakao i oddać się lekturze. Kupując książkę najbliższej osobie, fundujemy jej przynajmniej kilka godzin takiego relaksu. Dodatkowo czytanie książek rozwija wyobraźnię oraz poszerza wiedzę o otaczającym nas świecie. Lektura potrafi skutecznie odciągnąć myśli od spraw życia codziennego, dzięki czemu czytelnik może odpocząć i przeżyć niesamowite przygody bez wychodzenia z domu.

Jaką książkę wybrać jako prezent na gwiazdkę?

Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, wybierając konkretną pozycję książkową, jest wiek osoby obdarowanej. Jasne jest, że inne książki kupujemy dla dzieci, inne zaś dla dorosłych. Jeżeli nie zna się dobrze zainteresowań i gustu osoby, której chce się kupić książkę, dobrym pomysłem jest wybór pozycji o tematyce świątecznej. W przypadku dzieci sprawdzi się książka zatytułowana “Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” autorstwa Moniki Utnik-Strugały. Młodzi czytelnicy wyniosą z niej wiedzę oraz poczują jeszcze lepiej niesamowity klimat. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym świetną decyzją okazać się może lektura pt. “Kicia Kocia i Nunuś. Idą Święta”, napisana przez Anitę Głowińską. Produkt posiada otwierane okienka, co jest ogromną zaletą, ponieważ dodatkowo zachęca maluchy do czytania. W przypadku osób dorosłych można zdecydować się na klasyk, jakim jest “Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa.

Tagi
Kategoria prezent na gwiazdkę